Нийслэлийн Ерөнхий боловсролын
Лаборатори 44-р сургууль

Бидний амжилт

Урлаг

Нэр Анги бүлэг Он Олимпиад уралдаан тэмцээн Шагнал
1 Б. Болорцэцэг 11а 2013 Нийслэлийн газарзүйн олимпиад тусгай байр
2 М.Мөнхцэцэг 12б 2014 Нийслэлийн Техник технологийн олимпиадад “Дизайн технологийн” төрлөөр 6-р байр
3 Б.Шинэгэрэл 12ё 2014 Улс, Нийслэлийн Техник технологийн олимпиадад “Дизайн технологийн” төрөл Мөнгө
4 Б.Дөлгөөнхараа 12a 2014 Химийн нийслэлийн олимпиад тусгай байр
5 Э.Оюунбилэг 2014 Кенгру олон улсын математикийн олимпиад Алт
6 Цолмон Хантөгөлдөр 12г 2016 Мikrocomputer бүхий электрон роботын улсын аварга шалгаруулах тэмцээн 6-р байр
7 Б.Чойсүрэн 2016  Ц Шаалайхүүгийн нэрэмжит нийслэлийн хүүхдийн гар зургийн олимпиад Хүрэл
8 Ц.Номин-Эрдэнэ 11а 2016 Ц  Шаалайхүүгийн нэрэмжит нийслэлийн хүүхдийн гар зургийн олимпиад 4-р байр
9 Дөлгөөнхараа 2016 Эх хэлээ ээжий шигээ хайрлая уралдаан Алт
10 Д.Түвшинзаяа

М.Номин-Эрдэнэ

12а 2016 Их засаг ОУИС –ийн “Мөрөөдлийн зүг” олон улсын уралдаанд хувцас загварын төрөл Алт, мөнгө
11 А.Эрдэнэдэлгэр 12a 2016  Ц  Шаалайхүүгийн нэрэмжит нийслэлийн хүүхдийн гар зургийн олимпиад Мөнгө
12   “ Ногоон ирээдүй надаас эхтэй” БОАЖЯ-аас зохион байгуулсан гар зургийн уралдаан 3-р байр
13 О.Хүслэн 2016 Улсын математикийн стандарт олимпиад Алт
14 О.Анар Хүрэл
15 М.Хишигжаргал 2016 Мон-Турк сургуулийн нэрэмжит химийн олимпиад Хүрэл
16 Л. Эгшиглэн 2017 Шидэт квадрат математикийн олимпиадаас Хүрэл
17 Маргад 12б 2017 Их засаг ОУИС –ийн “Мөрөөдлийн зүг” олон улсын уралдаанд  уран баримал Гранпри
18 А.Эрдэнэдэлгэр 12a 2017 Монгол улсын НҮБ-аас зохиогдсон “Хэвлэл мэдээлэл түүний хор уршиг” гар зургийн уралдаан Хүрэл
19 Б. Хулан 2017 Билгүүн номч сургуулиас зохион байгуулсан Б.Ренчингийн нэрэмжит Алт
20 Э. Оюун-Эрдэнэ 12в 2017 МУБИС-НХУС Монгол хэл уран зохиолын тэнхимээс зохион байгуулсан “Тогоруу буцах улирал яруу найргийн наадам” 2-р байр
21 Б. Мөнх-Эрдэнэ 12б 2017 Мэтгэлцээний улсын аварга шалгаруулах тэмцээнд Шилдэг илтгэгч
22 Д.Энхжаргал 2018 Нийслэлийн “Авьяасын хур” бүтээлийн уралдаан Алт
23 И.Нарангуа 12а 2018 Түүхийн нийслэлийн олимпиад Мөнгө
24 Билгүүндорж 2018 Чехсловак улсын тусгаар тогтносны 100 жилийн ойд зориулсан Өсвөрийн төгөлдөр хуурчдын III уралдаан Гранпри
25 Далайцэрэн 12в 2018 Түүхийн нийслэлийн олимпиад тусгай байр
26 Э. Эрхцэцэг 20182019 Ирээдүй мянгат математикийн олимпиад, Кенгуру олимпиад Мөнгө
27 Д. Далайжаргал 2018 Ирээдүй мянгат математикийн олимпиад Хүрэл
28 Г.Оргил 2018 Номын гялбаа сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадаас Мөнгө
29 Ж. Оргил 2019 Математикийн стандарт 1х1 олимпиадаас Мөнгө
30 Я. Оюунтүлхүүр 2018 Онол сургуулийн Монгол хэл, математик хосолсон стандарт олимпиад Алт
31 М.Саран 2018 “Ирээдүйн Мянгат – 2018” , Нийслэлийн шилдэг сурагч” I байр
32 Ж.Оюунболор 11б 2018 Дэлүүн болдогын Гэгээн зөн яруу найргийн наадам Тэргүүн байр ӨМӨЗО-руу аялах эрхийн бичиг
33 Д. Анар , Д.Цолмон 2018 Эх хэлээ ээжий шигээ хайрлъя уралдаан зохион бичлэгийн төрлөөр Мөнгө
34 Халиун 12б 2018 Эх хэлээ ээжий шигээ хайрлъя уралдаанд уран уншлагын төрлөөр 2-р байр
35 Б. Номин-эрдэнэ 11а 2018 “Илтгэх ур чадварын аварга” шалгаруулах тэмцээнд 2-р байр
36 Э.Ану

Энхгялбаа

2018 Дэлүүн болдгийн Гэгээн зөн яруу найргийн наадамд Тусгай байр
37 Майтуул 12в 2018 “Сүүн энгэр” бийрэн бичлэгийн үзэсгэлэн гаргав. Оны тэргүүний сурагч
38 Б.Баттөгөлдөр  А.Хүслэн 10в

10а

2019 МШУБ Сэтгэлгээ улсын 4d frame  тэмцээнд Хүрэл
39 Н. Мөнхбаяр 12б 2019 Түүхийн нийслэлийн олимпиад Нийслэлд хүрэл, улсад тусгай байр
40 Б. Сэргэлэн 2019 МУ-ын Ерөнхий сайдын нэрэмжит “Тусгаар тогтнолын үнэ цэнэ”  шилдэг бүтээлийн уралдаан Тэргүүн байр
41 Б.Номин-Эрдэнэ 12а 2019 “Надад мөрөөдөл бий”  үндэсний илтгэлийн уралдаан Тэргүүн байр
42 Б.Номин-Эрдэнэ Б.Халиун И.Нарангуа 12а 2019 “Мөрөөдлөө бодит болгох нь” Улсын уран илтгэгч шалгаруулах тэмцээн Багаараа   3-р байр
43 Өсөхбаяр, Тэнгис Наранцацрал 2019 Нийслэлийн Монгол хэлний олимпиад, Монгол хэлний стандарт хангалтын олимпиадад Алт, мөнгө
44 Номин 2019 Монгол хэлний стандарт хангалтын олимпиадад Алт
45 Тэнгис,

Буян-Очир

Мөнгө
46 Наранцацрал, Ганбаяр, Ундармаа, Анхзаяа Хүрэл

Багийн спортоор гаргасан сурагчдын  амжилт

Он Сурагчдын нэр Багийн ахлагч Медаль Уралдаан тэмцээн Хариуцсан багш
1 2013 Волейболын охидын шигшээ баг Г.Хонгорзул Хүрэл “Улаанбаатар лиг” Нийслэлийн аварга шалгаруулах тэмцээн Д.Батнасан
2 2014 Осгонтамир Хүрэл
3 2017 Номуна Алт Д.Батнасан

Э.Батбилэг

4 2018 Б.Хулан-Эрдэнэ Алт
5 2019 Алт
6 2011 Сагсан бөмбөгийн хөвгүүдийн шигшээ баг \ахлах ,дунд нас\ Анхмагнай

Тэмүүжин

Хүрэл

Мөнгө

Нийслэлийн аварга шалгаруулах тэмцээн

Ерөнхий сайдын нэрэмжит Мөрөөдлийн баг Улсын аварга шалгаруулах тэмцээн

Х.Гэрэлцогт
7 2012 Сагсан бөмбөгийн хөвгүүдийн шигшээ баг \ахлах нас\ Ариунбат Алт Нийслэлийн аварга шалгаруулах тэмцээн
8 2013 Сагсан бөмбөг охидын шигшээ баг Ж.Янжинцэрэн Алт

Алт

Улсын аварга шалгаруулах тэмцээн С.Сүхээ
Нийслэлийн аварга шалгаруулах тэмцээн
Отгончимэг Алт
9 2014 Алт
10 2018 Хөвгүүдийн сагсан бөмбөгийн шигшээ баг Нямбат Алт Улаанбаатар Лигийн тэмцээн Т.Билгүүн
11 2019 Мөнгө Хүүхдийн спортын 6-р  Их наадам

 

Спортын ганцаарчилсан төрлөөр гаргасан сурагчдын амжилт

Он Сурагчдын нэр Спортын төрөл Уралдаан тэмцээн Медаль
1 2011 Л.Уранзаяа Буудлага Өсвөрийн УАШТ хийн гар буу Хүрэл
2 Ө.Нэхийт Байт харваа Өсвөрийн УАШТ Алт
3 Өсвөрийн Азийн аварга шалгаруулах Алт
4 ОУ-н хүүхдийн спортын IV их наадам Алт
5 Өсвөрийн УАШТ Алт
6 Хүрэл
7 2013 Өсвөрийн дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээн 28-р байр
8 2014 Залуучуудын УАШТ Хошой мөнгө
9 2016 Насанд хүрэгчдийн УАШТ, Open cup Алт Хүрэл Мөнгө
10 2017 Malayasia cup тэмцээн Хошой алтан
11 2014 Л.Уранзаяа Буудлага Өсвөрийн УАШТ Хүрэл
12 2016 Ч.Анужин Алт
13 2019 Х.Марал Өсвөрийн мэргэн буудлага хийн урт буу Хүрэл
14 2012 Т.Марал-Эрдэнэ Ширээний теннис Өсвөрийн УАШТ Алт
15 2013 Мөнгө
16 2014 Б.Идэрболд Дугуйн спорт Залуучуудын УАШТ Хошой алт Хүрэл
17 2015 Хошой алт Мөнгө
18 2017 М.Банзрагч Хүндийн өргөлт ОУ-н Тэмүүлэл CUP тэмцээн Алт
19 2017 Залуучуудын УАШТ Мөнгө
20 2018 Насанд хүрэгчдийн УАШТ Алт, мөнгө, хүрэл
21 2017 Ө.Сарандагина Өсвөрийн  залуучуудын УАШТ Алт  мөнгө
22 2018 Залуучуудын УАШТ,

Насанд  хүрэгчид

Алт
23 Алт
24 УАШТ Алт Мөнгө
25 2017 Алтан-Од Өсвөр, залуучуудын АШТ Алт, мөнгө
26 2018 Н.Айнур  УАШТ Алт
27 2018 Х.Ариунтунгалаг Жүдо Өсвөрийн УАШТ Алт, мөнгө
28 2019 Нармандахын нэрэмжит ОУ-н тэмцээн Алт
29 Ерөнхийлөгчийн нэрэмжит ОУ-н тэмцээн Мөнгө, хүрэл
30 2018 Б.Жамьяангарав Жүдо Жиү-жицү УАШТ Хүрэл
31 2016 Б.Намуунбаяр Өсвөр, залуучуудын УАШТ Хошой хүрэл
32 2018 П.Хүслэн Таэквондо Өсвөрийн УАШТ Хүрэл
33 VI их наадам Мөнгө
34 2016 Бадмаабазар Самбо Өсвөрийн УАШТ Хошой мөнгө
35 Хошой мөнгө
36 2019 Жүдо Насанд хүрэгчид Алт
37 Залуучуудын УАШТ Алт
38 Нармандахын нэрэмжит ОУ-н тэмцээн Хошой алт
39 Өсвөрийн УАШ тэмцээн Алт
40 2020 Хошой мөнгө
41 2019 Д.Есүй Жүдо Японы элчин сайдын нэрэмжит Жу-до сурагч тэмцээн Мөнгө
42 Өсвөр, залуучуудын ОУ-ын тэмцээн Хошой хүрэл
43 2020 Нармандахын нэрэмжит ОУ-ын тэмцээн Хошой алт
44 2019 О.Энхзул Жүдо Хүч CUP Азийн нээлттэй тэмцээн Мөнгө
45 Насантогтохын нэрэмжит ОУ-ын тэмцээн өсвөр, залуучуудын УАШ тэмцээн Хүрэл
46 Жиү-жицү Өсвөрийн УАШ тэмцээн Хүрэл
47 2020 Мөнгө
48 2019 Бадамсүрэн Жүдо Кураш бөхийн УАШТ Мөнгө
49 2019 М.Номинзаяа Жүдо Өсвөрийн  УАШ тэмцээн Хошой мөнгө
50 2019 Б.Сүхбат Жүдо Хотын АШТ Мөнгө
51 Хүч CUP Азийн нээлттэй тэмцээн Хүрэл
52 2016 Б.Баярмаа Жиү-жицү Азийн АШТ Алт
53 2020 Анар Хөл бөмбөг Азийн АШТ Алт, Мөнгө
54 УАШТ / Улсын шигшээ тамирчин / Хүрэл
55 2020 А.Одбаяр Хокейн “Улсын шигшээ тамирчин “bandy hockey” дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээн 4-байр
56 “Asian U20 challenga cup”

U18 Улсын аварга шалгаруулах тэмцээн

Мөнгө

Алт

57 2016 Амгаланбаатар Үндэсний бөх Улсын аварга шалгаруулах тэмцээн Алт
58 2018 Шөвгийн 4т
59 2019 Нийтийн монгол тэмцээн 2-р байр
60 2020 Ч.Чинхэм 100н буудалт даам Монголын даамны холбооны тэмцээн 2-р байр
61 2017 А.Азбаяр Таэквондо БНХАУ-д болсон ОУ-ын тэмцээн Алт
62 2017 С.Гантөмөр Радио пленгаци УАШТ Хошой алт
63 2018 Азийн АШ тэмцээн Алт

 

Урлагаар гаргасан амжилт

Сурагчдын нэр Он Тэмцээний төрөл Амжилт
1 Ө.Даваажаргал

12г анги төгссөн

2016 БНХАУ-ын Бээжин хотод болсон “Joy Dance Beijing’’ олон улсын хүүхдийн фестивалийн 5-р их наадам Тэргүүн байр гранпри
2 2011 “Би бүжигчин болохыг хүснэ” улсын 3-р уралдаан Тусгай байр
3 2016 Олон улсын хүүхдийн урлагийн “Мөнгөн хараацай” наадам Тэргүүн байр алтан медаль
4 2015 “Хүслээр жигүүрлэсэн хүүхэд нас-2016” Тэргүүн байр
5 2016 “Би бүжигчин болно” уралдаан  улсын уралдаан Тэргүүн байр
6 М. Батгялбаа

12г анги

2016 Мөнгөн Хараацай ОУ-ын Урлагийн Их наадам Гранпри
7 2017 Ая эгшгийн 6 жигүүр улсын урлагийн их наадам Алт
8 Мөнгөн Хараацай ОУ-н Урлагийн Их наадмын, язгуур урлагийн төрөл Алт
9 Б.Гантигмаа 12г анги 2015 С.Сүхбаатарын нэрэмжит “Би бүжигчин болохыг хүснэ” тэмцээн Тусгай байр
10 2015 Гэгээн алсын одод ОХУ Тусгай байр
11 2016 Гэгээн алсын одод БНХАУ-ын ӨМӨЗО Хүрэл
12 2016 Алтан цом гоцлол бүжиг Алт, хүрэл
13 2016 Алтан гадас ОУ-ын Урлагийн их наадам Алт
14 2018 Ганга мөрний уянга Энэтхэг бүжгийн Улсын уралдаан Алт
15 2019 ASIA FOLK Азийн ардын урлагийн их наадам Тусгай байр
16 2019 Д.Сүхбаатарын нэрэмжит “Голомт бадраах  авьяастан” Гранпри
17 М.Хосбаяр

12ё анги

2018 “UHC” бүжгийн тэмцээнд, “Power of dance” Бүжгийн тэмцээн Хошой мөнгө
18 2016 “Freedom CUP” Бүжгийн тэмцээн 1-р байр
19 О.Хүслэн

9в анги

2015 Хөгжилтэй гэр бүл кинонд Билгүүнийн дүрийг  бүтээсэн
20 2017 Өвлийн тууж кинонд тоглосон
21 2017 Залуу мөрдөгчид кинонд Буржгар Баяраагийн дүрийг бүтээсэн
22 2018  Буцаагүй амлалт Kинонд “ Жижгээгийн дүр”  бүтээсэн.
23 П.Хэрлэнзаяа

12в анги

2018  “Улсын Аварга шалгаруулах Хөгжөөн Дэмжигчдийн Анхдугаар Тэмцээн” Мөнгө
24 2019  БЗД “Язгуур урлагийн наадам” Мөнгө
25 2019 “Монголын Хүүхдүүд” Хүүхдийн урлагийн их наадам Алт
26 О.Алсгэрэл

12г анги

2015 ОХУ элчин сайдын яамнаас зохион байгуулсан сансрын нисгэгчдийн ойн баярт зориулсан дууны уралдаанд Алт
27 2016  Зөнгийн  одод хүүхдийн урлагийн наадам Алт
28 2017 Нийслэлийн шилдэг хүүхэд Алт
29 2019 ӨМӨЗО-нд зохион байгуулагдсан Урлагийн наадам Алт Мөнгө
30 Б.Оюундаваа

12д төгссөн

2018 БНХАУ-н Хөх хотруу аялан тоглолтоор амжилттай явж ирсэн
31 2018 Хүүхэд залуучуудын хөгжлийн “Авьяас залуу үе” “АВЬЯАС” алтан медаль
32 Амьд хөгжмийн сургуулийн хамтлагт дуучнаар орж анхны клиптэй дуугаа гаргасан.
33 Уран нугаралтын “Цэцэгс” хамтлаг

Н.Хүслэн

М.Хүслэн

Есүжин

5-ё анги

2015  “Алтан цом” хүүхдийн урлагийн их наадам Мөнгө
34 2016 “Алтан цом” хүүхдийн урлагийн их наадам Алт
35 2016 “Уул усны домог” уран нугаралтын чуулаг (монгол уран нугаралтыг гиннесийн номд бүртгүүлэх 420 уран нугараачийн тоглолт)-д амжилттай оролцсон
36 2017  Нэрт алиалагч Д.Батсүхийн нэрэмжит “Өсвөрийн циркчдийн 3 дугаар их наадам” Гуравдугаар байр
37 2017 “Алтан цом” хүүхдийн урлагийн их наадам Алт
38 А. Номинжин

8г анги

2016 “Хаврын баяр-2016” наадмын цэнгээнт бүжгийн төрөл “ Хүрэл
39 2017 “Уран жиргээ-2017” наадам Алт
40 2018 Нийслэлийн “Хөх толбо” яруу найргийн бэсрэг наадмын “Хүрэл тулга” төрөл Тусгай байр
41 Ю.Пүрэв-Эрдэнэ

8г анги

2017 Олон улсын хүүхдийн Мөнгөн Хараацай урлагийн наадам Алт
42 2018 Мөнгө
43 2016 Би эстрадын дуучин 2016 Алт
44 2019 Монгол туургатан урлагийн их наадам Алт
45 Сарангоо

12в төгссөн

2010 “Багшдаа” шүлгийн уралдаан Тэргүүн байр
46 2011 “Гэгээн алсын одод” улсын уралдаанд шилдэг 25 оролцогчдын нэг Тусгай байр
47 2011 “Ирээдүйн одод” улсын дууны тэмцээн гуравдугаар байр хүрэл медаль
48 2015 “Япон дууг хэн сайн дуулах вэ?” улсын уралдаан Тэргүүн байр, гранпри
49 2015 “Орос дууны тэмцээн” улсын тэмцээн Дэд байр
50 2016 “Ардын дууны тэмцээн” Тэргүүн байр
51 20122015 Дагвын Лувсаншаравын нэрэмжит хүүхдийн найрал дууны шилдэг хамтлаг шалгаруулах наадамд гоцлол дуучинаар Дүүрэгт хошой мөнгө, хүрэл, тусгай байр
52 2016 Дүүрэгт II байр, нийслэлд галла тоглолт
53 2019 2-р байр
54 2017 “Хүслээр жигүүрлэсэн хүүхэд нас” урлагийн наадам Дүүрэгт алт
55 2017 Хаврын баяр-2018 цэнгээнт бүжиг Нийслэлд алт дүүрэгт Алт мөнгө

Манай сургуулиас төрөн гарсан Спортын мастерууд

д\д Он Сурагчдын нэрс Спортын төрөл Спортын зэрэг цол
1 2016 Ө.Нэхийт Байт харваа Олон улсын хэмжээний мастер
5 2019 Осгонтамир Волейбол Спортын мастер
6 2019 Б. Бямбагарав Волейбол Спортын  дэд мастер
7 2017 Г.Хонгорзул Волейбол Спортын мастер
8 2019 О. Номуунзаяа Волейбол Спортын мастер
9 2018 Б. Ууганчимэг Волейбол Спортын дэд мастер
10 2019 М.Банзрагч Хүндийн өргөлт Спортын мастер
11 2017 Ө.Сарандагина Хүндийн өргөлт Спортын мастер
12 2019 Н.Айнур Хүндийн өргөлт Спортын дэд мастер
16 2017 Ч.Анужин Буудлага Спортын мастер
17 2018 Х.Марал Буудлага Спортын дэд мастер
13 2015 Н. Хилчинбаяр Жүдо бөх Спортын мастер
14 2015 Т.Марал-Эрдэнэ Ширээний теннис Спортын мастер
15 2017 С.Гантөмөр Радио пленгаци Спортын  мастер
16 2015 2016 Н.Цэрэн Жүдо

Самбо

Спортын мастер
17 2010 М.Хатанбаатар Паурлиптинг Спортын мастер
18 2015 Ж.Янжинцэрэн Сагсан бөмбөг Спортын мастер
19 2018 Б.Пүрэвбаатар Даам Спортын мастер